[{ data.addrList[state.curAddr].title }]
[{ phone[0] }]
[{ data.addrList[state.curAddr].addr }]
Адреса и телефоны
Выберіть телефон
для дзвінка
[{ phone[0] }]
Відміна
Виготовлення шаблонів
Київський район
Одеса, вул. Ак. Глушко, 22Б
Приморський район
Одеса, пров.Князівський, 33
(Новий Ринок)

Аналізи - послуги

Аналізи на алергени: показання до призначення, особливості проведення та розшифрування результатів

Алергікам доводиться уникати певних продуктів, медикаментів і вести дуже обережний спосіб життя — не проводити багато часу на вулиці в період цвітіння, змінювати постільну білизну кілька разів на тиждень, уникати контактів із тваринами тощо. Але багато людей взагалі не знають, на що вони мають алергію. Самостійно вирахувати, що саме викликало висипання або алергічний риніт, складно, адже ми щодня стикаємося з сотнями речовин. Щоб з'ясувати, які з них є алергенами для вас, потрібно пройти аналізи на алергію. Алергія - це порушення в роботі імунної системи, при якій остання агресивно реагує на нешкідливі речовини. Алергії мають властивість проявлятися несподівано - якщо у вас ніколи не було проблем з арахісом чи домашнім пилом, це ще не означає, що так буде завжди. У алергії безліч симптомів - свербіж, набряки, висипання, кон'юнктивіт, кашель і риніт, а у важких випадках - набряк дихальних шляхів та анафілактичний шок. Тому алергія може бути смертельно небезпечною і з'ясувати, що саме її викликає, життєво необхідно.

Загальний клінічний аналіз крові на виявлення алергії

Якщо ви підозрюєте, що у вас алергія, лікар спочатку призначить загальний аналіз крові на алергію. Він здається вранці натщесерце, тобто останній прийом їжі повинен бути за 12 годин до аналізу і не пізніше. Цей аналіз спрямований насамперед підрахунок спеціальних клітин — еозинофілів. У крові здорової людини вміст цих клітин не перевищує 5%. Якщо їх набагато більше, це дає право підозрювати алергію. Але не тільки підвищені еозинофіли характерні також для деяких паразитарних уражень, тому, крім аналізу на алергію, лікар призначить ще й аналіз на виявлення паразитів. Якщо їх не виявлять, тоді шляхом виключення припускають саме алергію. У цьому випадку лікар дасть направлення на імуноглобулін Е.

Аналіз крові для визначення загального імуноглобуліну E

Імуноглобуліни – антитіла, які знешкоджують чужорідні клітини. Це, можна сказати, солдати нашої захисної системи. Однак їхня діяльність часом обертається проти нас. Щоб з'ясувати, чи це не сталося і з вами, призначають аналіз на вміст загального імуноглобуліну Е. Щоб результати були точними, слід підготуватися до обстеження — за 3 дні до аналізу краще уникати фізичних навантажень, стресів та перегрівання, не вживати алкоголю. За 12 годин до аналізу не можна їсти і не рекомендується курити.Імуноглобулін Е міститься в крові у дуже невеликих кількостях. Його рівень змінюється із віком. Ось норми цього імуноглобуліну для різних категорій: Новонароджені (до 2 років) — 0–64 мМЕ/мл. Діти віком від 2 до 14 років – 0–150 мМЕ/мл. Діти старше 14 років – 0–123 мМЕ/мл. Дорослі до 60 років - 0-113 мМЕ/мл. Дорослі віком від 60 років — 0–114 мМЕ/мл. Якщо рівень імуноглобуліну Е надто високий для вікової категорії пацієнта, отже, у тілі йде алергічна реакція. Що ця цифра, то більше вписувалося контактів з алергеном.

Шкірні алергопроби як метод діагностики алергії

Шкірні алергопроби - наочний спосіб діагностики алергії. Лікар за допомогою спеціального інструменту робить на шкірі руки маленькі подряпини та наносить на шкіру препарат із панелі можливого алергену. Реакція виникає вже через 20 хвилин - якщо на місці подряпини з'явилося почервоніння або набряк, то цей продукт є алергеном, якщо ні - боятися нічого. Недоліки цього методу - деякий (втім, невеликий) ризик хибнопозитивних і хибнонегативних результатів, а також можливість зробити лише 10-15 проб за раз. Так як кількість можливих алергенів величезна, їх у лабораторній діагностиці групують у так звані панелі.

Що таке алергічна панель та як лікар призначає необхідну групу аналізів

Як ми вже говорили, виявити алерген буває досить складно — як мінімум тому, що алергію можуть викликати сотні різних речовин, від харчових продуктів і вовни тварин до компонентів косметики та побутової хімії. У цьому перелік найпоширеніших алергенів відрізняється від держави до країни, від регіону до регіону, і у різних соціальних групах він різний. Малоймовірно, що жителеві Норильська загрожує алергія на манго, а причина страждань городянина - кінський піт.До того ж, не всі речовини однаково небезпечні. Щоб не витрачати час на непотрібні дослідження, усі алергени ділять на групи – так звані алергічні панелі. Ці групи включають найпоширеніші і найнебезпечніші алергени, з якими певна людина дійсно має шанс зіткнутися в реальному житті. Зазвичай використовують 4 основні алергологічні панелі. Кожна з них включає найпоширеніші алергени свого класу:

  • Панель харчових алергенів: лісовий горіх, волоський і мигдальний горіхи, арахіс, молоко, білок і жовток яйця, казеїн, картопля, селера, помідор, морква, краб, тріска, апельсин, яблуко, пшеничне та житнє борошно, соя та яку.
  • Панель інгаляційних алергенів: пилок вільхи, 2 типи кліщів домашнього пилу, епітелій та шерсть більшості домашніх тварин.
  • Педіатрична панель: головні алергени дитячого віку - молоко, яєчний білок і жовток, вовна та епітелій свійських тварин, пилок берези, деякі трави, кліщі домашнього пилу та ін.
  • Змішана панель: основні харчові та інгаляційні алергени.

Особливості аналізів на алергію у дорослих та дітей

У деяких випадках аналізи на алергію для дітей та дорослих проводяться по-різному. Так, наприклад, дітям до 3 років не роблять шкірні алергопроби, виявити алергію у малюків можна лише за допомогою аналізу крові. Також неефективний і аналіз крові на загальний імуноглобулін Е для немовлят віком до півроку — це пов'язано з тим, що імунітет ще перебуває на стадії формування. Крім того, як було сказано вище, для дітей використовується спеціальна педіатрична панель, що включає саме ті алергени, з якими зазвичай стикаються діти. Існує думка, що алергія – хвороба сучасності. І частково це справді так. Високі гігієнічні стандарти покращили наше здоров'я, але, з іншого боку, надмірна турбота про чистоту не дозволяє дитячому імунітету формуватися правильно. Свій внесок приносить і погана екологічна обстановка, а також широке застосування пестицидів та медикаментів для вирощування рослин та тварин, поширення харчових добавок та ароматизаторів.

Де можна здати аналізи на алергени

У нашій лабораторії проводять безліч імунологічних досліджень як на певні групи поширених алергенів, так і на окремі речовини. Їхній список величезний. Також у нас можна здати аналіз крові на імуноглобуліни. Ви можете звернутися до Лінії Панораму за направленням лікаря або з власної ініціативи. Пройти аналіз у нас дуже просто - ви записуєтеся і приходьте у зручний для вас час. Жодних черг, ми працюють за зручним графіком. Зазвичай результат аналізу буває готовий того ж дня, іноді наступного. Результат ви можете отримати будь-яким зручним для вас способом.